Únor ve znamení osmiček: 808 tisíc korun pro 81 rodin sólo rodičů v nouzi

V únoru rozdělil Klub svobodných matek částku 808 000 korun mezi 81 sólo rodičů a jejich děti. Zajistit střechu nad hlavou, tak by se daly shrnout žádosti o pomoc, které každý den dostáváme. I v únoru platilo, že nejčastěji žádaly sólo rodiče o pomoc s úhradou nákladů na bydlení. Je to pochopitelné, výdaje za nájemné a poplatky s ním spojené jsou největší výdajovou položkou jejich napjatého rozpočtu.

Pomáhali jsme i materiálně. Od začátku roku jsme do potřebných rodin zaslali bezmála půl tuny oblečení a další materiální pomoci. Poslední únorový týden jsme se zapojili do pomoci Ukrajině a rychle jsme vypravili plnou dodávku materiální pomoci, kterou jsme předali ZŠ Vratislavova, jež dopravuje pomoc vlastní cestou přímo na Ukrajinu.

"Dobrý den, jsem maminka samoživitelka. Své dceři se snažím, i díky vaší pomoci, dopřát šťastný a spokojený život. Pracuji v nemocnici a abych měla kromě poplatků za bydlení i na jídlo a další potřeby, pracuji ještě po večerech na vedlejší činnost. Ale třeba tábory a kroužky jsou i pro nás velký luxus. Má celková výplata je cca 20 tisíc čistého, za bydlení platíme 14 000, k tomu šalinkarty 700, interner, tv, telefon cca 1 000 korun, obědy ve škole 550. Když zaplatím bydlení a všechny měsíční poplatky, na jídlo už skoro nic nezbyde. K tomu musím ušetřit malé na rovnátka. Ale z čeho?! Vaše pomoc by nám moc pomohla." Maminka Michala a Lilly 12 let.

Finančně a materiálně nás v únoru podpořili: Wolt Česko s.r.o., AmazonHUSKY a Unibail-Rodamco Česká republika, s.r.o. DĚKUJEME!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení