Blog

Eva Decastelo  a filmová produkce Donart nám darovali filmové kostýmy

Eva Decastelo a filmová produkce Donart nám darovali filmové kostýmy

Včera jsme měli v obchodě vzácnou návštěvu Eva Decastelo, která nám společně se zástupkyněmi filmové produkce Donart předala dámské a dětské oblečení v podobě filmových kostýmů z natáčení filmu Promlčeno, který půjde během 2 měsíců do kin. Eva navíc věnovala i vlastní oblečení po dětech. Děkujeme❤️

Zapojili jsme se do materiální sbírky pro Ukrajinu

Zapojili jsme se do materiální sbírky pro Ukrajinu

Sbírka léků a zdravotnického materiálu, které jste nám do Klubu svobodných matek přinesli, odjela 28.2.2022 na Ukrajinu. Na výzvu vás zareagovalo opravdu hodně a my moc děkujeme každému jednotlivci, který do našeho charitativního obchodu přišel a přispěl do sbírky. Velký dík patří vedení a rodičům ZŠ německo-českého porozumění, kteří se do sbírky zapojili velmi intenzivně a pomáhali zajistit i celou logistiku. 

Únor ve znamení osmiček: 808 tisíc korun pro 81 rodin sólo rodičů v nouzi

Únor ve znamení osmiček: 808 tisíc korun pro 81 rodin sólo rodičů v nouzi

V únoru rozdělil Klub svobodných matek částku 808 000 korun mezi 81 sólo rodičů a jejich děti. Zajistit střechu nad hlavou, tak by se daly shrnout žádosti o pomoc, které každý den dostáváme. I v únoru platilo, že nejčastěji žádaly sólo rodiče o pomoc s úhradou nákladů na bydlení. Je to pochopitelné, výdaje za nájemné a poplatky s ním spojené jsou největší výdajovou položkou jejich napjatého rozpočtu.

Otevřeli jsme druhou pobočku Fashion Charity Shop v Ostravě

Otevřeli jsme druhou pobočku Fashion Charity Shop v Ostravě

V únoru jsme otevřeli druhou pobočku našeho charitativního obchodu Fashion charity shop, a to v Ostravě přímo v nákupním centru Forum Nová Karolina. V našem obchodě na vás čekají krásné kousky dámského oblečení, které pečlivě třídíme, žehlíme a nabízíme za zvýhodněné ceny. Naše nabídka zahrnuje všechny velikosti a také cenovou sekci oblečení za 100 korun.

Najdete nás v 1. patře obchodního centra a na nové návštěvníky se těšíme od pondělí do pátku 9 - 18 hodin a v sobotu 10 - 18 hodin.

Rekordní lednová pomoc: 823 tisíc pro 88 rodin samoživitelů

Rekordní lednová pomoc: 823 tisíc pro 88 rodin samoživitelů

Kdo by si myslel, že se v novém roce situace sólo rodičů stabilizovala, mýlil by se. Celkově naše organizace obdržela 242 žádostí o finanční pomoc! V lednu jsme pomohli částkou 823 779 korun téměř devíti desítkám rodin samoživitelů v nouzi. Naprostá většina jich čerpala pomoc v rámci našeho Covid programu, v rámci kterého přispíváme částkou až 5 000 na potraviny nebo 15 000 na bydlení.

Skutečnost, že rodiče neberou pomoc jako samozřejmost, potvrzují některá poděkování, která nám přišla:

"Dobrý den, moc a moc děkuji. Opravdu hodně jste mi pomohli. Dětičky budou zítra v úžasu, až uvidí plnou lednici a spíž. Ještě jednou moc děkuji." Katka s Ládíkem a Evičkou

"Dobrý den, moc Vám děkuji za pomoc. Dlužné nájemné jsem okamžitě uhradila a také jsem uhradila vyúčtování plynu. Ještě jednou Vám moc děkuji za Vaší pomoc." Marcela

"Ráda bych Vám s dětmi od srdce velmi poděkovala za pomoc s úhradou nájmu. Ve chvíli kdy se situace a zdravotní stav dcerky u nás změní, velice ráda pomohu taky někomu dalšímu. Zuzana


 

 

 

Podpořila nás blogerka Lucka Nachtigallová

Podpořila nás blogerka Lucka Nachtigallová

Minulý týden jsme měli v našem holešovickém obchodě Fashion Charity Shop vzácnou návštěvu, novinářku, spisovatelku a autorku úspěšného blogu Deník fejsbukové matky, Lucii Nachtigallovou. Lucka nám nejen přinesla některé vyřazené kousky ze svého šatníku, ale udělala si radost výběrem nových v našem obchodě a sdílela naše aktivity na svém úspěšném FB profilu. Děkujeme:)

Naše pomoc v 2021: 10 milionů korun a 6 tun materiální pomoci

Naše pomoc v 2021: 10 milionů korun a 6 tun materiální pomoci

Naše nezisková organizace v roce 2021 rozdělila finanční pomoc ve výši 10,2 milionů korun mezi 1 338 neúplných rodin. Počet balíků s materiální pomocí ve formě oblečení se v uplynulém roce zastavil na čísle 2 426 a váha bez pár kilogramů ukázala 6 tun.

Finančně jsme každý týden podpořili desítky rodin, které nás žádali o pomoc zejména s úhradou nákladů spojených s bydlením. Kromě toho jsme v průběhu celého roku přispívali (a stále přispíváme) na potraviny, školní obědy, tábory a školy v přírodě, pořízení notebooků pro distanční výuku nebo třeba nové brýle či rovnátka.

Ve skladu materiální pomoci jsme se nejvíce zapotili v únoru. Během jediného týdne jsme zvládli sbalit a odeslat, případně vydat osobně, přes 50 000 respirátorů. O tom, jak dlouhá fronta na respirátory u nás ve Fashion charity shop byla, psal dokonce i Seznam.cz a další zpravodajské servery. Toto množství 1 400 kusů balíků zabralo přesně dvě a půl dodávky přepravní služby. Druhý největší nápor byl samozřejmě před Vánoci, kdy jsme odesílali mobily pro děti a kosmetické dárky pro sólo maminky. K tomu všemu jsme ještě zvládli materiálně podpořit 7 sociálních organizací, se kterými dlouhodobě spolupracujeme.

V roce 2021 jsme navázali spolupráci s novými partnery, kteří sólo rodiče podpořili finančně i materiálně. Vyřešili jsme stovky individuálních situací. Jednali jsme o tom, co by samoživitelům pomohlo, se zástupci Úřadu práce, Ministerstva práce a sociálních věcí a dalších institucí. Rodiče samoživitele se od jara mohli obracet na naši bezplatnou infolinku, která denně zpracovává desítky nejrůznějších dotazů. Právní zástupci pomáhali sepsat návrhy na svěření nezletilých dětí do péče a nejčastěji pomáhali získat dlužné výživné, taktéž byla v permanentním provozu naše bezplatná právní online poradna.

Během celého roku běžel projekt Akademie pro samoživitele OSVČ, v rámci kterého jsme skupině 26 sólo rodičů pomáhali postavit se v podnikání na vlastní nohy. Ať už se jednalo o již nastartované podnikání, které ale nefungovalo tak, jak by mělo nebo o úplný start od nuly. Díky Akademii má v tuto chvíli mnoho sólo rodičů skvěle fungující podnikání a nejsou již závislí na pomoci kohokoliv dalšího.

Zároveň jsme věnovali pozornost medializaci témat, která jsou pro sólo rodiče nejpalčivější a podařilo se zrealizovat sérii rozhovorů pro televize, rádia, noviny a internetové servery. Klub svobodných matek se těší i oblibě u známých osobností. Za všechny můžeme zmínit ty, které nás podporující dlouhodobě např. Jitka Boho, Andrea Růžičková, Patrície Pagáčová a mnoho dalších.

Pro letošní rok máme opravdu hodně nových plánů a projektů a těšíme se, až vám je začneme postupně představovat. Děkujeme, že jste v tom s námi!

 

Koncem roku jsme rozdělili přes 1,6 milionu mezi tři stovky rodin

Koncem roku jsme rozdělili přes 1,6 milionu mezi tři stovky rodin

V Klubu svobodných matek jsme za poslední tři měsíce tohoto roku pomohli celkem 293 sólo rodičům a jejich dětem, mezi které jsme rozdělili neuvěřitelnou částku 1 629 241 korun. Rodičům samoživitelům jsme přispěli částkou 711 800 korun na nákup vánočních dárků pro 300 dětí. O tom, že dětem zářily oči více než světýlka na stromečku, svědčí fotografie, které od Štědrého večera nonstop plní naše emailové schránky.

V našem charitativním obchodě Fashion charity shop jsme v předvánočním shonu stihli uspořádat i několik oblíbených akcí v rámci předávání materiální pomoci pro pražské rodiny. V naší "dárkové samoobsluze" si tak sólo rodiče sami vybrali dárky pro své děti, odnesli si nové spodní prádlo, zimní a funkční oblečení, drogerii a mnoho dalšího. Stihli jsme si s některými probrat jejich složitou situaci a společně zkusili najít další možnosti ke zlepšení jejich životní situace.

Rušno bylo i v našem skladu materiální pomoci. Sešlo se u nás hned několik velkých zaměstnaneckých sbírek a každý den k nám nosili vyřazené oblečení i individuální dárci. Za poslední tři měsíce jsme tak materiálně podpořili 4 spolupracující organizace a 343 neúplných rodin, ke kterým zamířila materiální pomoc ve formě oblečení, vánočních dárků a dalších věcí o celkové hmotnosti skoro 2,5 tuny.

V uplynulém čtvrtletí nás finančně podpořili: Česká podnikatelská pojišťovna, a.s. Vienna Insurance Group, PPG Industries, Patrik Hartl, CoolPeople, RUDOLF JELÍNEK a.s., ČSOB Pojišťovna, Datamole, Allen & Overy, KPCS, Procter & Gamble, CreativeDock, TECHARTSTAV, Fakturoid, Allianz, Allyn International Services, IDPS, Prologis, Amazon, Standridge Color Corporation Czech s.r.o., GAVRIT Solutions, Groupe SEB, Telia Carrier Czech Republic a.s., Candy Soap, Obchůdek Vendula. DĚKUJEME!

A poděkování za materiální podporu patří: Fashion Arena Prague Outlet, Alteryx, CineStar, Wolt, ZOOTHUSKY, Columbia, Amazon, Ambiente, Naše Maso, Sola pomáhá, GROHE, IFE-CR, Candy Soap, Kafe&Hrnky, Národní muzeumDĚKUJEME!    

Další tuna materiální pomoci pro samoživitele

Další tuna materiální pomoci pro samoživitele

Během třetího čtvrtletí jsme sólo rodičům a jejich dětem odeslali další více jak tunu materiální pomoci. Konkrétně 1 163 kilogramů pro 223 neúplných rodin. Balíky obsahovaly nejen oblečení, ale i novou obuv, aktovky a školní potřeby, ložní prádlo, spacáky a mnoho dalšího. Obsah každého balíku byl v řádech několika tisíc korun, čímž jsme pomohli sólo rodičům ulevit z už tak napjatého finančního rozpočtu. Dáváme si záležet na tom, aby do rodin odcházely jen věci v perfektním stavu. Každý jednotlivý kousek ze zmíněných 1 163 kilogramů nám prošel nejen rukama, ale i přísným kritickým okem. A jaké jsou reakce z rodin po rozbalení? Krásné! A utvrzují nás denně v tom, že naše práce má smysl.

"Moc s Liliankou děkujeme za překrásné oblečení. Kdybych jen tušila, co v Zásilkovně přebírám, nenechala bych jí to rozbalit. Mohla jsem většinu věcí schovat pod stromeček. Nu co už, jsem poučená a vy jste skvělí." Maminka Šárka a Liliana 10 let.

"Moc děkuji za spacáky, kluci je dostanou pod stromeček. Děkuji za spousty krásného oblečení a v neposlední řadě za super čepice. Hned bych jim jednu vzala." Maminka Lenka, Standa 10 let, Marek 8 let a Lukáš 5 let.

"Děkujeme velmi za oblečení pro moje dorůstající domácí štěstí. Jsem překvapena, že i pro tak náročnou cílovou skupinu, jakou bezesporu náctiletí jsou, se našly kousky, které vyhověly jejich vkusu." Maminka Jitka, Klára 19 let, Bára 17 let a Martin 12 let.

V uplynulých měsících nás materiálně podpořily společnosti Amazon, Lidl, Xova Film, Naše Maso, Ambiente, HuskyMimiConceptgecko a iniciativa Zažít Waltrovku jinak. K podpoře se opět přidala Jitka Boho a Patricie Pagáčová. Děkujeme!

Třetí čtvrtletí: 2,5 mil. korun pro 246 rodin

Třetí čtvrtletí: 2,5 mil. korun pro 246 rodin

Ve 3. čtvrtletí letošního roku jsme mezi sólo rodiče a jejich děti rozdělili částku ve výši 2 581 340 korun. Finanční příspěvek na bydlení, potraviny, školní pomůcky, kroužky nebo obědy dětem ve škole pomohl celkem 246 neúplným rodinám. 

Toto vše by nebylo možné bez laskavé pomoci našich dárců z řad jednotlivců i firem. V uplynulém období nás finančně podpořily společnosti L'Oréal Česká republika, IFE-CR a Hostivice RUN. Děkujeme!

Fashion Arena darovala samoživitelům půl tuny oblečení

Fashion Arena darovala samoživitelům půl tuny oblečení

Fashion Arena Prague Outlet opět podpořila sólo rodiče a jejich děti. V rámci svých dobročinných aktivit pro nás připravili půl tuny dámského a dětského oblečení, které se nám bleskově rozeslat mezi potřebné rodiny sólo rodičů.

jaké byly reakce? Maminka Jana z Prahy: "Super sportovní kousky, mikiny jsou úžasné. Přesně můj styl! Moc jste mě potěšili, děkuji." Maminka Adéla ze Zábřehu: "Chtěla bych moc poděkovat za balíky oblečení pro mě a pro dceru. Malá v něm měla i paruku Anny a batůžek s Elsou. Jsme nadšené obě. Děkujeme." 

Děkujeme Fashion Arena Prague Outlet za dlouhodobou podporu!

Patricie Pagáčová podpořila náš Klub

Patricie Pagáčová podpořila náš Klub

Herečka Patricie Pagáčová podporuje rodiče samoživitele prostřednictvím Klubu svobodných matek. Do Fashion charity shop přivezla nádherný kočárek EGG v hodnotě několika desítek tisíc korun. V létě darovala sólo rodičům zásobu plenek a kojeneckých potřeb. V kočárku bude drandit tříměsíční Sofinka, o kterou se od jejího narození stará sám tatínek Honza z Olomouce. Ten se nyní musí s dcerou přestěhovat a tak mu kvalitní kočárek, který s holčičkou poroste, ušetří další výdaje za pořízení sportovního kočárku. Děkujeme, že se naše cesty takto propojily:)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení