Naše nezisková organizace

Klub svobodných matek z.s. je nezisková organizace, která již čtvrtým rokem podporuje rodiny samoživitelů z celé České republiky.

Rodinám sólo rodičů poskytujeme komplexní pomoc, postavenou na třech pilířích pomoci: finanční, materiální a odborné právní pomoci. V našich programech pomáháme s financemi na zajištění potravin a nákladů na bydlení, dětem hradíme obědy ve školkách a školách, letní tábory, školní potřeby, zdravotní pomůcky a vánoční dárky. Příjemci pomoci jsou důkladně prověřováni a spolupracujeme s terénními sociálními pracovníky, azylovými domy a pobočkami Úřadu práce.

Mezi naše základní služby patří informační webový portál s návody pro životní situace samoživitelů, bezplatná právní poradna v oblasti rodinného práva a sociálních záležitostí, zprostředkování materiální pomoci a bezplatné vymáhání dlužného výživného. Ze zdrojů, které získáváme od široké veřejnosti a podnikatelských subjektů, jsou realizovány programy na finanční podporu dětí z rodin samoživitelů ve finančních problémech. V minulém roce jsme v rámci Covid krize poskytli celkovou pomoc přesahující 8,8 miliony korun během stovky potřebných rodin sólo rodičů s dětmi.

Podrobné informace o našich aktivitách, programech pomoci, mediálních výstupech i spolupracujících partnerech a osobnostech naleznete na našem mateřském webu.

snad

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.