V srpnu jsme pomohli částkou přes 400 tisíc korun

Léto bylo hektické, zaznamenali jsme rekordní počet žádostí o pomoc, v červenci jsme jich registrovali přes 350 a v srpnu jsme distribuovali finanční pomoc přesahující částku 400 000 korun. 

Jak vyplynulo z našeho aktuálního průzkumu, v koronavirové krizi přibylo samoživitelek a samoživitelů s nízkým příjmem a dluhy. Zatímco před půl rokem s částkou do 10 tisíc měsíčně muselo vyjít 16 procent samoživitelů, nyní je to již 29 procent. Zadlužená je polovina těchto rodin a jen pětina z nich je schopna pravidelně splácet. Bohužel tato situace má tendenci se nadále zhoršovat a rodiny samoživitelů se dostávají do stále větších finančních problémů. Z tohoto důvodu jsme prodloužili náš program pomoci COVID, kdy pomáháme rodičům s hrazením nájemného, energií a potravin. Celkem jen za srpen jsme poskytli dalších 200 000 korun rodinám zasaženým koronakrizí.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení