Od začátku roku jsme rozdělili pomoc ve výši 509 000 korun

Každý den přijímáme velké množství žádostí o pomoc, většina z nich má jedno společné - dluh na nájemném a hrozba vystěhování se s dětmi na ulici. Od začátku roku, za pouhé 2 týdny, jsme pomohli částkou 509 000 korun celkem 65 potřebným rodinám. Ty mohou žádat o pomoc z Covid programu, v rámci kterého přispíváme neúplným rodinám částkou až 10 000 korun na úhradu nákladů spojených s bydlením nebo částkou 4 000 korun na nákup potravin.

Přečtěte si, jak takové žádosti, ze kterých je cítit zoufalost a bezmoc, vypadají. Přikládáme pár úryvků ze žádostí o pomoc, které zpracováváme každý den:

"Starší dcera má jít tento měsíc k zubaři, který bude stát 2 000, ale já už teď vím, že ho budu muset zrušit. Sotva dám dohromady peníze na nájem. Za minulý měsíc nemám zaplacenou elektřinu a plyn, už nebylo z čeho platit." Maminka Jana, Ema 5 let a Šárka 10 let.

"Jsem zaměstnaná jako lektor předškolního vzdělávání, odpoledne ještě vedu kurzy pro dospělé. Nyní mám práci už několik měsíců téměř nonstop zavřenou. Studuji pedagogiku, abych si zvýšila vzdělání a mohla pracovat v MŠ. Uchýlila jsem se k této žádosti, protože už opravdu nevím, kde mám sehnat peníze na nájem." Maminka Eva, Gábinka 7 let a Adámek 4 roky.

"Nemám skříně, stůl, židle, ale na vše si chci vydělat svou prací. Provozuju tzv. hladové okno, které je závislé na 3 přilehlých velkých školách, ale ty jsou zavřené a firmy se zaměsntanci v okolí taky. Můj příjem je od podzimu třetinový, sotva zvládnu nakoupit zboží na druhý den, aby bylo co prodávat. Co se neprodá, beru domů, aby měly děti co jíst. Ty dvě starší studují VŠ, brigády mají zavřené. Jako fast food nemám nárok na kompenzační bonus, ani na ošetřovné na dceru, na nic. Odpadla jsem zdravotně a nemám zaplacený ani nájem za prosinec. Nevím, co mám dělat." Maminka Kateřina, Aneta 20 let, Julie 19 let a Sofinka 10 let.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení